Vajina daraltma ameliyatı sonrası cinsellik

Vajina daraltma ameliyatı sonrası cinsellik adına söyleyecek çok şey var, bu konuda yoğun soru alıyoruz, öncelikle merak edilen vajinoplasti ameliyatından kaç gün sonra cinsel ilişkiye girilebilir, iyileşme süreci en az kaç gün alır, vajina daraltma ameliyatından sonra normal doğum yapabilir miyim gibi olanlardır, bunla paralel olarakta vajina daraltma ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde nelere dikkat etmek şarttır? vajina daraltma ameliyatı olanların yorumlarında genelde ameliyat sonrası yeniden cinsel hayata geri dönüşle ilgili endişelere neden sıkça yer verilir,  normal şartlarda vajina daraltma ameliyatı kaç günde iyileşir, iyileşme sürecinse pansuman yapmaya gerek var mıdır ?  internette vajina daraltma yaptıranların yorumlarına hangi siteden ulaşabilirim,  benim düşündüğüm doktora vajina daraltma ameliyatı yaptıran var mı, sonuçlar nasıldır,  vajina daraltma ameliyatı kadınlar kulübü forumunda hangi yorumları dikkate almalıyım,  lazerle vajina daraltma sonrası yeniden gevşeme neden meydana gelir ? Kısa bilgiler halinde hepsine yanıt veriyorum okumayı bırakmayınız.

Vajina daraltma ameliyatı

Vajina daraltma ameliyatı sonrası cinsel ilişkiye girmek için en az 1 ay beklemek gerekir, bu süre içinde ameliyatta kullanılan tüm ameliyat ipliklerinin doku sıvılarından kendiliğinden erimeleri, kesilen dokuların birbirine kaynayarak organize olması, vajinayı saran kas dokusunun ve elastik bağ dokusu liflerinin vajinanın daraltılmış yeni boyutuna uyum sağlayarak bu daralmaya eşlik etmesi söz konusu olacaktır. Tavsiye edilen süreden daha önce cinsel ilişkiye girilirse yapılan daraltma işlemi kısmen veya tamamen zarar görebilir ve yeni bir düzeltme ameliyatına ihtiyaç duyulabilir.

Lazerle vajina daraltma ameliyatı

Cerrahi ameliyatla yapılan vajina daraltma ameliyatı sonrası cinsellik kalitesi lazerle yakılarak yapılan vajina büzüştürme müdahalelerine göre çok daha yüksektir, bunun sebebi ise lazer probunun vajina dokusuna yüksek ısı vererek büzüştürme yapmasının yanında bu enerjiden sensetif yani haz alınmasını sağlayan sinir uçlarınında zarar görüyor olmasıdır, dolayısı ile lazerle vajina daraltma yapılan birçok hastada orgazma ulaşma bozukluğu, penis haraketlerini hissedememe gibi istenmeyen durumlar olabiliyor, ama cerrahi metodla yapılan vajina daraltmalarda doku canlılığı korunduğu için sinirsel işlevlerde korunmuş oluyor ve cinsel temaslarda daralmış vajina duvarları sayesinde normalde alınan hissiyattan kat ve kat daha fazla haz alınabiliyor.

Vajina daraltma ameliyatının cerrahi operasyonla yapılmasında ileri tarihlerde yeniden bir vajinal genişleme şikayeti genellikle ortaya çıkmıyor, zira bollaşan kısım kesilip atıldığı için artık yeniden bolluk hissi oluşturacak kese formasyonuna gidiş söz konusu olmuyor. .

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kalıcı vajina daraltma

Vajina daraltma ameliyatı video izle

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.