Vajina Daraltma Fiyatları

2021 yılında İstanbul'da vajina daraltma fiyatları yaklaşık olarak 4500 tl ücret seviyelerinden başlamaktadır. Vajina daraltma ameliyatı yapan yerlerde bu fiyatlar değişebilir. Vajina daraltma ameliyatı genellikle vajina genişlemesi olan bayanlara uygulanır. Bu grup içinde en kalabalık grup sanıyorum vajinal yolla doğum yapmış bayanlardır , ama son yıllarda vajina daraltma operasyonu artık sadece doğum sonrası vajen genişlemesinden  ziyade flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyen bayanlarada uygulanmaya başladı , özelliklede evlilik öncesi yoğun cinsel ilişkilerde bulunmuş bayanlarda az veya çok vajina genişlmesi olabilmekte olup kızlık zarı dikimiyle vajina daraltmada yapılırsa çok daha orijinal bir ilk gece yani gerdek gecesi deneyimi elde edilebiliyor.

Vajina daraltma fiyatları


Eskiden İstanbul'da vajina daraltma ameliyatı fiyatı çok yüksek idi , bunu sebebide az sayıda hastanın vajina daraltma taleb etmesi idi, ama son 10 yılda flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminin aşırı talep görmesi ve birçok hastanında kızlık zarı dikimi ile baraber vajina daraltmada istemesi üzerine standart ve sık uygulanan küçük cerrahi girişimler grubuna girmiştir. O yüzden burada daha geniş bir fiyat analizi yapacağız. Doğum sonrası genişleme , zor orgazm olma , zevk alamama gibi şikayetlere yönelik yapılan vajina daraltma ameliyat fiyatları İstanbul'da yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar , ama kızlık zarı dikimi ile bareber yapılan vajina daraltmada, zaten .... tl olan kızlık zarı dikimi ücreti .... tl ye çıkartılarak 2 işlem aynı seansta gerçekleştirilir. Yine vajina daraltma ameliyatı labioplasti denilen büyük dudaklarda ve küçük dudaklarda meydana gelen sarkmaların düzletilmesi ameliyatı ile beraber istenirse İstanbul'da yine yaklaşık .... tl gibi ücretler söz konusu olacaktır.

Vajina daraltma kremi

Vajina içine zerkedilerek vajina kaslarında geçici bir kasılma yaratan bazı  vajina daraltma kremleride yok değildir. Ama bunların etkisi saatler içinde geçtiği için vajina yine eski haline gelmektedir. Yani eski bir deyimle taşıma suyla değirmen dönmez diyerek gerçek cerrahi bir vajina daraltma ameliyatının yerini hiç bir uygulama veya ilaç tutmamaktadır.

Lazerle vajina daraltma


Son yıllarda lazer cihazları ile vajina daraltma uygulaması cerrahi vajina daraltmaya alternatif olarak çıkartılmış ve teknolojik olduğu için veya kesme dikme olmadığı için bazı hastaların sempatik yaklaşımına mashar olmuştur. İşin aslı lazer ışınları vajina içini kaplayan mukoza tabakası ve onun hemen altındaki vajinal kas tabakasında yanıklar oluşturmakta ve bu yanıkların etrafında skar dokusu yani yanık büzüşmesi sonucu vajina daralması söz konusu olmaktadır. Dünyada jinekolojik cerrahide en iyi merkezlerde bile cerrahi vajina daraltma en gözde yöntem olarak kullanılırken etkisi 1 yıl içinde ortadan kalkacak lazerle yakarak daraltma yöntemine evet demek bence mantık dışıdır. İstanbul'da lazerle vajina daraltma fiyatları yaklaşık olarak .... tl civarıdır.

Vajina daraltma egzersizleri


Bakın buna bende evet diyorum cinsel aktivetisi olan her kadına vajina daraltma egzersizleri tavsiye ediyorum. Her cinsel ilişkiden sonra ve özelliklede doğun sonrasında sırt üstü yatarak dizlerinizin arasına bir balon koyun ve balonu içe dığru dıkıştırıp gevşetin . 15 daka sonra vajina civarında ısınma ve kas ağrısı hissedecesiniz , bu sizin doğru yolda olduğunuzu gösterecek.

Kızlık zarı dikimi


İstanbul'da tarihi Osmanlı dönemine kadar dayanan kızlık zarı dikimi ameliyatları son 30 yılda flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonu icad edildikten sonra inanılmaz bir şekilde talep görmüş , hatta artık jinekolojinin en flaş uygulası haline gelmiştir. Kızlık zarı dikiminde ana amaç gerdek gecesinde yani eşle gerçekleşecek ilk cinsel ilişkide kanama olması , vajinadan kan gelmesidir , bunun dışında yukarıdada bahsettiğimiz gibi ilk defa cinsel ilişkiye girmiş bir bayanla aynı darlıkta bir vajina elde etmekte ikincil bir amaçtır. Kalıcı kızlık zarı dikimi hastaya cinsel ilişkiye girmek için sınırsız bir zaman verirken , geçici kızlık zarı dikimi 5 gün içinde cinsel ilişkiye girmeyi zorunlu kılmaktadır. Benim tavsiye flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı


2014 yılında ve 2015 yılı başlarında kızlık zarı dikimi fiyatları İstanbul için konuşmak gerekirse .... tl civarından başlamaktadır. Ama artık sadece kızlık zarı dikimi değil aynı seansta vajina daraltmada istenebiliyor ve o zaman ücret yaklaşık olarak .... tl seviyelerine kadar yükselebiliyor. Yine değişik bir varyasyon olarak çift kat flep yöntemi yaklaşık .... tl , kızlık zarı dikimi , vajina daraltma ve labioplasti 2lü operasyon istersenizde İstanbul'da yaklaşık .... tl civarına yaptırabilirsiniz.

Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi


Şu anda tüm dünyada 2015 yılı itibarı ile en popüler bekaret tamir metodu flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir. 25 dakika süren operasyonda lokal anestezi uygulanır ve dikim işlemini hissetmezsiniz. Flep yöntemide vajina yan duvarından ince bir mukoza tabakası kaldırılır ve kızlık zarı ringine dikilir. Flep denilen bu mukoza tabakasının bir ucu yine vajina duvarında bırakılır ve doğal olarak damar yapısı korunmuş olur. Böylece ilk cinsel ilişkide kızlık zarı yırtıldığı zaman kanama garantisi elde edilir. Flep yöntemi yaptırdıktan sonra masadan kalkarak yürüyüp işinize gücünüze geri dönebilirsiniz , yani sosyal hayatınızda bir kısıtlama yaşamazsınız ama ilk 30 gün cinsel ilişkiye giremezsiniz , daha sonrasında yıllar sonra bile cinsellik yaşasanız tama yakın ihtimalle kanama olacaktır.

Geçici kızlık zarı dikimi


İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi nerdeyse Kanuni Sultan Süleyman döneminden beri yapılmakta bekaret tamir operasyonudur. Tabi eski zamanlarda uyuşturmadna daha ilkel şartlarda gerçekleştirilen operasyon artık modern cerrahi yöntemlerle yapılıyor. Aslına bakarsanız geçici kızlık zarı dikimi artık nerdeyse demode olmuş ve papucu dama atılmış bir yöntemdir , zira 30 yıl kadar önce piyadaya sürülen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi hastalara sonsuz bir zaman verdiği için hemen hemen 10 kat fazla tercih edilmektedir. Geçici kızlık zarı dikiminde eski kızlık zarı parçaları birbirine dikilir ama bu işlem en fazla 5 gün dayanır, yani 5 gün içinde ne yapacaksanız yapmanız gerekir zira 5 günde sonra kızlığınız kendiliğinden bozulabilir. İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl civarıdır.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?


Usta ellerden çıkmış bir kızlık zarı dikimi tama yakın olasılıkla anlaşılmaz , yani cinsel partneriniz veya eşiniz sizin kızlık zarınızın önceden dikilmiş olduğunu büyük ihtimal anlayamaz , çünkü cinsel deneyim olarak normal kızlık zarı ile dikilmiş kızlık zarı arasında hiç bir fark yoktur. İstanbul'da bekaret tamiri yaptırmak isteyen birçok bayan öncelikle bize doktor bey kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ? diye soruyor . Ama zaten anlaşılacak olsa neden böyle bir işlem bu kadar popiler olsun ?

Kızlık zarı diktirenler


İstanbul'da 2014 ve 2015 yılında sanıyorum 1000 lerce bayan kızlık zarını diktirmiş olacak , artık ger yıl böyle oluyor jinekolojinin zirvesine kızlık zarı dikimi oturuyor. Bu yüzden kızlık zarı diktirenlerin yorumlarınada sitelerimizde rastlamanız mümkün. Bu arada konunun kendisi son derece mahrem olduğu için kızlık zarının diktirenlerin %99 u deneyimlerini sizlerle paylaşmayacaktır ama arada paylaşanları bulmak mümkün. Tabi bizde bakın kızlık zarını diktiğimiz bayanların telefonlarını verelimde arayın bakalım ilk geceleri nasıl geçmiş diyemeyiz . Bu facia olurdu herhalde. Zaten hiçbirinin telefonunu tutmuyoruz siliyoruz.

Esnek kızlık zarı


Kızlık zarının esnek olması , yani cinsel ilişkide kanama ortaya çıkmaması durumu yaklaşık olarak %5 ihtimalle karşımıza çıkabiliyor. Aslında esnek kızlık zarı ortada tek delikli kızlık zarı çeşidinin bir varyasyonudur, yani ortadaki adet kanının geçişini sağlayan tek delik olması gerekenden çok dama geniş olduğu için cinsel ilişkide penis bu delikten geçerek vajinaya ulaşır. Tabi ortadaki delikten çok daha kalın olan penis kızlık zarını yıldız şeklinde ayrıştırır ama kanama ortaya çıkmaz , yani fiziki olarak kızlık zarı bozulmuş olsa bile kanama olmayacaktır. Esnek kızlık zarının çaresi flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir.

Kızlık zarı muayenesi


İstanbul'da kızlık zarı muayenesi eskiye göre çok daha fazla talep görüyor , özelliklede 2014 ve takip eden 2015 yıllarında giderek hasta popülasyonunda artış bekleniyor. Peki kızlık zarı muayenesi nasıl yapılıyor , aslında bakire genç kızlarımızın korkulu rüyası kızlık zarı muayenesi diyebilirim ama içinizi rahatlatabilirsiniz zira kızlık zarı muayenesi tamamen jinekoloğun gözle bakarak yaptığı bir incelemedir , yani size tıbbi bir cihaz değdirilmez , hatta dokunulmaz bile. İstanbul'da kızlık zarı muayene fiyatları yaklaşık olarak ... tl civarındna başlamaktadir.

Kürtaj


Tarih kadar eski bir jinekolojik müdahale olan kürtaj genel anlamda gebelik sonlandırma anlamına gelmektedir. Eski yıllarda aynı kelime anlamı olan kazıma şeklinde yapılagelen kürtaj işlemi artık dünyanın en modern şehirlerinden bile vakum kurtaj şeklinde yapılıyor. Bizde nerdeyse 30 yıldır vakumlu kürtaj uyguluyoruz. Ülkemizde yasal olarak yani kürtaj yasasına göre 10 hafta dahil olmak üzere kürtaj yaptırabilirsiniz , ama 11 haftalık , 12 haftalı veya daha ileri bir gebelik sorununuz varsa artık size kimse yardımcı olamaz ve o bebeği doğurmak zorunda kalırsınız , o yüzden adet gecikmesi son derece ciddi bir şeklide takip edilmek zorundadır.

Kürtaj fiyatları


2014 ve 1015 yılında İstanbul'da kürtaj fiyatları yaklaşık olarak yada klasik olarak diyelim ... tl seviyelerindne başlar ve gebelik haftanız yükseldikçe çocuk aldırma ücretlerinizde yükselir , mesela 4 haftalık gebeliği ... tl ye kürtajla sonlandırabilirken , hamileliğiniz 5 haftaya çıkmış ise bu sefer kürtaj ücretiniz toplam ... tl yi bulabilecektir, yine 6 haftalıksa ... tl gibi artan fiyatlar söz konusudur. Kürtaj öncesi jinekolojik muayene ultrason için ise kürtaj yapılan yerlerde genellikle ek bir ücret istenmez.

Kürtaj nasıl yapılır ?


Meraklı Türk halkı kürtajın nasıl yapıldığını sürekli soruyor , hocam ben size randevu aldım yarın kürtaja geliyorum ama rica etsem kürtaj nasıl yapılır anlatabilirmisiniz ? diye soran çok oluyor. Ben kürtajı nerdeyse 30 yıldır vakum kürtaj şeklinde yapıyorum. Eski kazıma kürtaj işelminde olduğu gibi değil , artık vakumla yani negatif basınç ile nerdeyse el değmeden , kesmeden biçmeden , dikmeden kürtaj yapıyoruz. Dolayısı ile işlem 10 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanıyor ve hasta acı veya ağrı hissetmiyor ve işlem lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma ile gerçekleştiriliyor.

Vakum kürtaj


İstanbul'da ve hatta tüm dünyada gebelik sonlandırmanın yıldızı vakum kürtaj işlemidir. Vakumla kürtaj işlemidne hasta muayene ve ultrason ile gebelik haftası tespştşnden geçtikten sonra rahim girişi lokal anestezi ile uyuşturulur. Hegar bujisi ile collum dilatasyonu ve karmen kanülünün collum uteriye yerleştirilmesi işlemleri sonunda negarif basınç uygulanarak gebelik kesesi dışarı alınır. Vakum kürtaj sonrası mutlaka hastaya bir ultrason daha yapılır ve rahim içinde parça kalmadığından emin olunur.

Kürtaj sonrası


Çocuk aldırdıktan sonra yani kürtaj sonrası bazı konulara odaklanmakta fayda vardır. Mesela kürtaj sonrası banyonuzu 10 gün ayakta duş şeklinde yapmalısınız , yine 10 gün denize , havuza giremezsiniz . Kürtaj sonrası cinsel ilişki içinde 10 gün kadar beklemelisiniz. Vakum kürtajda sonradan ağrı veya kanama şikayeti pek olmaz , çünkü vakumda kazıma yapılmadığı için rahim travmatize edilmez.
Kürtaj sonrassı gebe kalabilirmiyim , yeniden çocuğum olur mu diye soran çok oluyor , vakum kürtajda kürtaj sonrası hamilelik açısından hiç sorun yaşamazsınız , kürtajdan hemen sonra gebe kalabilirsiniz.

Kürtaj yasası


2014 kürtaj yasasına göre en geç 10 haftaya kadar çocuk aldırmak serbest bırakılmıştır, ama daha ileri gebelikler için ciddi cezalar getirilerek kürtaj yasağı tanımlanmıştır. Ayrıca evli bayanların kürtaj olabilmek için eşlerinden izin kağıdı getirmeleri veya beraber gelmeleri gerekmektedir. 18 yaşındna küçükler ise anne veya babaları ile kürtaja gelebilirler.

Gebelik testleri

Cinsel aktiviteniz varsa adet günlerinizi çok yakından takip etmenizi tavsiye ederim , zira kürtaj yasasına göre 10 haftadan sonra çocuk aldırma şansınız yok. Adet gecikmesi ortaya çıktığında sebep gebelik ise en az 4 haftalık gebe olduğunuzu hatırlatırım. Adetinizin beklediğiniz tarihin gelmesine rağmen ortaya çıkmaması durumunda en yakın eczaneye uğrayarak bir gebelik testi alıp kendiniz uygulamalısınız. İdrarda gebelik testi son derec kolay uygulanır , testin haznesine birkaç damla idrar damlatarak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Çift çizgi çıkarsa bu sizin kesin hemile olduğunuzu gösterir , ama tek çizgi çıkarsa ya hamile değilsiniz , yada testi çok erken yaptınız ve gebelik hormonları henüz kana geçmedi. Böyle şüpheli durumlarda kanda gebelik tssti olan Beta HCG testi yapılabilir ama genelde nadiren gerek duyulur. İstanbul'da idrarda gebelik testi fiyatları yaklaşık 5 tl den başlamaktadır.

Vajina daraltma Adıyaman

Adıyaman ilinde vajina daraltma ameliyatı yapan jinekolog meslektaşımız varmı bilmiyorum ama tahmin ediyorum az sayıda jinekolog olduğu için ya yüksek fiyata vajina daraltma yapılıyor veya bu ameliyatı hiçbir jinekolog Adıyamanda yapmıyor olabilir. Zira son aylarda Adıyaman ilinde birkaç hasta bize vajina darltma için gelmişti.

Saç ekimi FUE


İstanbul'da FUE yöntemi saç ekimi birçok saç ekimi merkezinde yaygın olarak yapılmaktadır , bu konuda saç ekimi işleminde kalite ön plana çıkmaktadır. İyi merkezlerde ekilen saçların %98 i hayat boyu kafada kalırken , bazı saç ekimi merkezlerinde baştan savma yapılan FUE saç ekimi işlemlerinde ekilen saçların nerdeyse yarısı yeniden dökülmektedir. Bu durumda hastaların saç ekim merkezine karar verirken çok dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz. Zira zaten sizin ensenizden tek tek alınan saç telleri yeniden sizin başınızın ön kısımlarına ekilmekte olup saç kaynağınız sınırsız değildir. İstanbul'da saç ekimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl den başlamakta olup ihtiyacınız olan saç miktarına göre değişmektedir.
.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kalıcı vajina daraltma

Vajina daraltma ameliyatı sonrası cinsellik

Vajina daraltma ameliyatı video izle

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.